Загальні положення
У відповідності до вимог керівних документів, кожен ВНЗ ЦА України, який здійснює підготовку авіаційного персоналу для потреб народного господарства та бізнесу, повинен мати в своєму складі лікарсько-льотну сертифікаційну комісію. Така структура була створена на базі МЦ НАУ у складі кваліфікованих спеціалістів, яки мають базову освіту в галузі авіаційно-космічної медицини, отримавши всі необхідні для цього дозволи та сертифікати з боку Державіаслужби України.
ЛЛСК є структурним підрозділом МЦ НАУ і під час своєї роботи використовує весь потенціал центру, фахові навички всіх співробітників, а не тільки її членів. Окрім цього, проведення сертифікації в умовах МЦ та підтримання стану здоров’я курсантів протягом всього періоду навчання на відповідному рівні, є важливим фундаментальним кроком, щодо майбутнього професійного довголіття випускників нашого університету.
Сертифікація авіаційного персоналу здійснюється за хозразрахункових засадах (на підставі постанови КМ України від 16 червня 1998 року № 889).
Медична сертифікація абітурієнтів, що поступають на факультети підготовки пілотів та диспетчерів управління повітряним рухом проводяться до моменту їх зарахування і лише лікарсько-льотними сертифікаційними комісіями навчальних закладів, куди вони подали документи.
Проведення чергової медичної сертифікації та профілактичних медичних оглядів курсантів, що навчаються, проводиться у відповідності до вимог керівних документів та на базі вповноважених авіа медичних центрів штатними лікарсько-льотними сертифікаційними комісіями відповідних ВНЗ цивільної авіації.
Довідки, що були видані ЛЛСК медико-санітарних частин авіаційних підприємств не визнаються.
Іноземні громадяни проходять медичну сертифікацію на загальних підставах, окрім осіб, які вже мають сертифікати, видані згідно з вимогами JAR-FCL 3.
Інформаційна довідка про перехід медичних закладів на Правила медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України згідно з Вимогами
JAR- FCL-3.
Відповідно до наказу Державіаслужби від 27.03.2006 року № 223 "Про застосування в цивільній авіації України Спільних Авіаційних Вимог JAR-FCL 1,2,3,4" зареєстрованого Мін'юстом України 12.04.2006 року за № 426/12300, авіамедичні ек-заменатори з 19 лютого 2007 року перейшли на нові правила при проведенні медичної сертифікації авіаційного персоналу.
Згідно з Вимогами JAR-FCL 3 авіаційний персонал проходить медсертифікацію за наступними класами:
1 КЛАС: комерційні і лінійні пілоти, штурмани, бортінженери;
2 КЛАС: приватні пілоти , льотчики-курсанти.
Для авіаційного персоналу: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори від-ділом авіаційної медицини Держадміністрації розроблені Вимоги до 3 класу, які вве-дено в дію з Наказом № 243 від 27 березня 2007 року, зареєстрованого Мін'юстом України 19.04.2007 року за № 393/13660.
3 КЛАС: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори.

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 243 від 27.03.2007 Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2007 року за N 393/13660
|
Про затвердження Правил медичної
сертифікації авіаційного персоналу, крім
членів льотного екіпажу
Відповідно до Указу Президента України від 11.06.98 № 615 "Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу" та наказу Державіаслужби від 27.03.2006 №223 "Про застосування в цивільній авіації України Спільних Авіаційних Вимог JAR-FCL 1, 2, 3, 4 "Видача свідоцтв льотному екіпажу", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2006 за №426/12300,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила медичної сертифікації авіаційного персоналу, крім членів льотного екіпажу (далі - Правила), що додаються.
2. Першому заступнику голови Державної авіаційної адміністрації України (Лісняк О.І.):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
2.2. Довести Правила до відома організацій, зареєстрованих на території України, що здійснюють медичне забезпечення авіаційної діяльності в цивільній авіації України.
3. Наказ Міністерства транспорту України від 20.11.2000 №641 "Про затвердження Правил медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.2000 за №948/5169, визнати таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - Голову Державної авіаційної адміністрації України Колісника А.А..
Міністр
|
М.М. Рудьковський
|

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 червня 1998 р. N 889
Київ
Про внесення змін і доповнень до постанови
Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 р. N 819
( Щодо змін додатково див. Постанову КМ
N 573 ( 573-2000-п ) від 29.03.2000 )
З метою стабілізації діяльності та розвитку цивільної авіації
в Україні, підвищення ефективності використання коштів Державного
спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на
авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних
організаціях, а також на виконання зобов'язань України,
передбачених Конвенцією про Міжнародну цивільну авіацію
(995_038), Кабінет Міністрів України постановляє:
V. Підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації та сертифікація
авіаційного персоналу 1.
5. Медична сертифікація авіаційного персоналу можуть використовуватися
додаткові: показники нарахування, пов'язані з витратами на утримання осіб,
які проходять сертифікацію
а) медична сертифікація однієї особи: віком до 36 років 20 неоподатковуваних
мінімумів доходів на місяць віком після 36 років ЗО неоподатковуваних
мінімумів доходів на місяць
б) додаткова медична сертифікація 6 неоподатковуваних однієї особи з
терміном дії б місяців мінімумів доходів на місяць
в) профілактичний медичний огляд однієї особи 4 неоподатковуваних мінімуми
доходів на місяць
Назад