Загальні положення

У відповідності до вимог керівних документів, кожен ВНЗ ЦА України, який здійснює підготовку авіаційного персоналу для потреб народного господарства та бізнесу, повинен мати в своєму складі лікарсько-льотну сертифікаційну комісію. Така структура була створена на базі МЦ НАУ у складі кваліфікованих спеціалістів, яки мають базову освіту в галузі авіаційно-космічної медицини, отримавши всі необхідні для цього дозволи та сертифікати з боку Державіаслужби України.

ЛЛСК є структурним підрозділом МЦ НАУ і під час своєї роботи використовує весь потенціал центру, фахові навички всіх співробітників, а не тільки її членів. Окрім цього, проведення сертифікації в умовах МЦ та підтримання стану здоров’я курсантів протягом всього періоду навчання на відповідному рівні, є важливим фундаментальним кроком, щодо майбутнього професійного довголіття випускників нашого університету.

Сертифікація авіаційного персоналу здійснюється за хозразрахункових засадах (на підставі постанови КМ України від 16 червня 1998 року № 889).

Медична сертифікація абітурієнтів, що поступають на факультети підготовки пілотів та диспетчерів управління повітряним рухом проводяться до моменту їх зарахування і лише лікарсько-льотними сертифікаційними комісіями навчальних закладів, куди вони подали документи.

Проведення чергової медичної сертифікації та профілактичних медичних оглядів курсантів, що навчаються, проводиться у відповідності до вимог керівних документів та на базі вповноважених авіа медичних центрів штатними лікарсько-льотними сертифікаційними комісіями відповідних ВНЗ цивільної авіації.

Довідки, що були видані ЛЛСК медико-санітарних частин авіаційних підприємств не визнаються.

Іноземні громадяни проходять медичну сертифікацію на загальних підставах, окрім осіб, які вже мають сертифікати, видані згідно з вимогами JAR-FCL 3.

Інформаційна довідка про перехід медичних закладів на Правила медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України згідно з Вимогами

JAR- FCL-3.

Відповідно до наказу Державіаслужби від 27.03.2006 року № 223 "Про застосування в цивільній авіації України Спільних Авіаційних Вимог JAR-FCL 1,2,3,4" зареєстрованого Мін'юстом України 12.04.2006 року за № 426/12300, авіамедичні ек-заменатори з 19 лютого 2007 року перейшли на нові правила при проведенні медичної сертифікації авіаційного персоналу.

Згідно з Вимогами JAR-FCL 3 авіаційний персонал проходить медсертифікацію за наступними класами:

 • 1 КЛАС: комерційні і лінійні пілоти, штурмани, бортінженери;
 • 2 КЛАС: приватні пілоти , льотчики-курсанти.
 • Для авіаційного персоналу: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори від-ділом авіаційної медицини Держадміністрації розроблені Вимоги до 3 класу, які вве-дено в дію з Наказом № 243 від 27 березня 2007 року, зареєстрованого Мін'юстом України 19.04.2007 року за № 393/13660.

 • 3 КЛАС: бортпровідники, диспетчери ОПР, бортоператори. • МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

  НАКАЗ

  N 243 від 27.03.2007
  Київ

  Зареєстровано в Міністерстві
  юстиції України
  19 квітня 2007 року
  за N 393/13660

  Про затвердження Правил медичної
  сертифікації авіаційного персоналу, крім
  членів льотного екіпажу

  Відповідно до Указу Президента України від 11.06.98 № 615 "Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу" та наказу Державіаслужби від 27.03.2006 №223 "Про застосування в цивільній авіації України Спільних Авіаційних Вимог JAR-FCL 1, 2, 3, 4 "Видача свідоцтв льотному екіпажу", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2006 за №426/12300,

  НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Правила медичної сертифікації авіаційного персоналу, крім членів льотного екіпажу (далі - Правила), що додаються.

  2. Першому заступнику голови Державної авіаційної адміністрації України (Лісняк О.І.):

  2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

  2.2. Довести Правила до відома організацій, зареєстрованих на території України, що здійснюють медичне забезпечення авіаційної діяльності в цивільній авіації України.


  3. Наказ Міністерства транспорту України від 20.11.2000 №641 "Про затвердження Правил медичної сертифікації авіаційного персоналу цивільної авіації України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.2000 за №948/5169, визнати таким, що втратив чинність.

  4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - Голову Державної авіаційної адміністрації України Колісника А.А..

  Міністр

  М.М. Рудьковський

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 16 червня 1998 р. N 889
  Київ
  Про внесення змін і доповнень до постанови
  Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 р. N 819

  ( Щодо змін додатково див. Постанову КМ
  N 573 ( 573-2000-п ) від 29.03.2000 )

  З метою стабілізації діяльності та розвитку цивільної авіації в Україні, підвищення ефективності використання коштів Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, а також на виконання зобов'язань України, передбачених Конвенцією про Міжнародну цивільну авіацію (995_038), Кабінет Міністрів України постановляє:

  V. Підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації та сертифікація авіаційного персоналу 1.

  5. Медична сертифікація авіаційного персоналу можуть використовуватися додаткові: показники нарахування, пов'язані з витратами на утримання осіб, які проходять сертифікацію

  а) медична сертифікація однієї особи: віком до 36 років 20 неоподатковуваних мінімумів доходів на місяць віком після 36 років ЗО неоподатковуваних мінімумів доходів на місяць

  б) додаткова медична сертифікація 6 неоподатковуваних однієї особи з терміном дії б місяців мінімумів доходів на місяць

  в) профілактичний медичний огляд однієї особи 4 неоподатковуваних мінімуми доходів на місяць
  Назад